EKOTURYZM- spływy kajakowe rzeką Bzurą, Wisła i innymi rzekami Mazowsza, turystyka motorowodna, narciarstwo biegowe, przystanie wodne nad Wisłą.  
  EKOTURYZM- kajaki, narty, motorówki, skutery wodne, przystań wodna.  Rzeka Bzura

Bzura jest lewym dopływem Wisły, płynie na Nizinie Środkowopolskiej ze Wzniesień Łódzkich przez Wysoczyznę Łaską, następnie przez Równinę Łowicko-Błońską i Kotlinę Warszawską. Długość rzeki wynosi 166,2 km. Bzura wypływa na wysokości ok. 238 m n.p.m., w północnej części Łodzi. Początkowo płynie w słabo zarysowanej dolinie wśród lesistych pagórków. Poniżej Łęczycy wpływa do szerokiej pradoliny skręcając gwałtownie na północny-wschód. Doliny Bzury znacznie się zwęża pod Sochaczewem - stąd Bzura na północ wzdłuż zachodniego krańca Puszczy Kampinoskiej aż do ujścia w okolicach Wyszogrodu. Nad Bzurą leży wiele znanych miejscowości takich jak Zgierz, Ozorków, Łęczyca, Łowicz, Sochaczew, Chodaków, Brochów.

Tereny nad dolną Bzurą były miejscem walk niemiecko- rosyjskich w czasie I wojny światowej oraz walk polsko-niemieckich w czasie II wojny światowej w rejonie Kutno - Łowicz-Sochaczew stoczono największą bitwę w kampanii wrześniowej 9-20-IX.1939r.- bitwa nad Bzurą pod dowództwem gen. T. Kutrzeby.

Spływy kajakowe rzeką Bzurą, kajaki na weekend.
Mapa Bzury w okolicach Sochaczewa

Opis szlaku kajakowego

Nazwa szlaku sochaczewski wiślański wyszogrodzki
Stopień uciążliwości nie uciążliwy nie uciążliwy uciążliwy (konieczność przepłynięcia ok. 800 m Wisłą pod prąd)
Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących dostępny dla wprawnych
Długość trasy (km) 10 9 ( 1 km Bzurą + 8 km Wisłą) 18 ( 7 km Bzurą + 11 km Wisłą)
Czas przepłynięcia 1 dzień 1 dzień 1 dzień
Opis szlaku Początek trasy we wsi Żuków k. Sochaczew, koniec w Witkowicach. Początek trasy w Kamionie, koniec na przystani wodnej w Suchodole. Początek trasy we wsi Witkowice, koniec na przystani wodnej w Suchodole

Nazwa szlaku Szlak zamków mazowieckiej Loary
Stopień uciążliwości nie uciążliwy nie uciążliwy
Stopień trudności dostępny dla początkujących dostępny dla początkujących
Długość trasy (km) 20 9 ( 1 km Bzurą + 8 km Wisłą)
Czas przepłynięcia 1 dzień 1 dzień
Opis szlaku Początek trasy w Łowiczku k. zamku, koniec w Kozłowie Szlacheckim.


Na trasie znajduje się wiele zabytków m.in. zamek w Łowiczu, kościół w Kozłowie Szlacheckim
Początek trasy we wsi Kozłów Szlachecki, koniec w Sochaczewie (most Żuków- Chodaków) lub Witkowicach

Na trasie znajduje się wiele zabytków m.in. kościół w Kozłowie Biskupim, zamek w Sochaczewie, kościół w Brochowie (miejsce chrztu Fr. Chopina)

Oferta

Wynajmujemy kajaki dwuosobowe, zapewniamy transport sprzętu na początek spływu i odbiór na końcu trasy.

Koszt wynajmu kajaku dwuosobowego polietylenowego (Sprinter) wraz z wiosłami i sprzętem asekuracyjnym wynosi: 45 zł (dzień) lub 35 zł (dzień)- kajaki starszego typu. Koszt transportu uzależniony jest od liczby wynajmowanych kajaków i długości trwania spływu- tanio!!!!.

Proponujemy dodatkowo parking na naszych przystaniach wodnych w Suchodole i Wyszogrodzie ( informacje o przystaniach-kliknij).

Noclegi, wyżywienie

Proponujemy Państwu noclegi na przystani wodnej w Suchodole nad Wisłą. Szczegółowe informacje na temat usług noclegowych znajduje się w zakładce  przystań wodna.

W przypadku grup wieloosobowych oferujemy Państwu organizację pikniku na koniec spływu na przystani wodnej w Suchodole. Koszt organizacji pikniku - do negocjacji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowš ofertš imprez kajakowych oraz licznymi promocjami-kliknij).


 

Wszelkie prawa zastrzeżone - Ekoturyzm 2015;Tworzenie stron WWW - QLT.PL