Ekoturyzm.pl>narciarstwo biegowe> opisy tras > wędrówka na "wydmy józefowskie"
 
  EKOTURYZM- spływy kajakowe rzekami Mazowsza, turystyka motorowodna, narciarstwo biegowe, przystanie wodne nad Wisłą.  
  EKOTURYZM- kajaki, narty, motorówki, skutery wodne, przystań wodna.  
Wędrówka na "wydmy józefowskie"

Trasa przebiega wśród malowniczych i wyniosłych wydm oraz lasów sosnowych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Start wędrówki w miejscowości Józefów (dojazd autobusem lub pociągiem). Ze stacji kolejowej kierujemy się na wschód ku brzegom rzeki Świder.

Zaledwie 1,5 km za Józefowem, we wsi Rycice, rozpoczyna się łańcuch wydm. Trasa jest tu szczególnie urozmaicona - są tutaj ciekawe podejścia, długie zjazdy po zboczach wydm. Na szczytach wzniesień, które tu występują, a także w dolinach możemy dostrzec ruiny potężnych bunkrów i schronów wybudowanych przez hitlerowców przed letnią ofensywą wojsk polskich i radzieckich w 1944r.

Kilometr za Rycicami docieramy do wsi Białka, gdzie trasa zbacza na drogę nadrzeczną, biegnącą wpierw wzdłuż Świdra, potem zaś rzeki Mieni. Koło Emowa zwraca uwagę wspaniały 400 - letni dąb.

Odcinek 6 - kilometrowy przez osadę Białkę prowadzi do Wiązowny, gdzie można zobaczyć zabytkowy pałacyk. W Wiązownie można zakończyć wędrówkę albo też przedłużyć wyprawę, jadąc na nartach skrajem pasma wydm przez Majdanek i Zagórze do Międzylesia. Łączna długość trasy 16 km.

Trasę opracowano na podst.: 150 tras dla ciebie, red. J. Wysokiński, KAW, W-wa 1978.

Oferta:

Wynajmujemy narty śladowe, zapewniamy transport sprzętu na początek wędrówki i odbiór na końcu trasy.

Koszt wynajmu nart wraz z kijkami wynosi 25 zł (dzień) + transport (cena transportu uzależniona od liczby wynajmowanych nart  i długości trwania wędrówki - tanio!!!!).

Istnieje możliwość podwiezienia uczestników z wybranego miejsca ( parkingu, przystanku autobusowego, dworca kolejowego itp.)  na miejsce startu i z powrotem.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej. Po wędrówce istnieje możliwość zorganizowania dla Państwa pikniku. W trakcie pikniku serwujemy ciepłe dania z ogniska, grilla. ( tanio!!!!).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowš ofertš imprez narciarskich oraz licznymi promocjami-kliknij). 

Wszelkie prawa zastrzeżone - Ekoturyzm 2014;Tworzenie stron WWW - QLT.PL