Ekoturyzm.pl>narciarstwo biegowe> opisy tras > Puszcza Kampinoska
 
  EKOTURYZM- spływy kajakowe rzekami Mazowsza, turystyka motorowodna, narciarstwo biegowe, przystanie wodne nad Wisłą.  
  EKOTURYZM- kajaki, narty, motorówki, skutery wodne, przystań wodna.  Wędrówka po Puszczy Kampinoskiej

Proponujemy wędrówki narciarskie po popularnych wśród mieszkańców Warszawy i okolic szlakach turystycznych Puszczy Kampinoskiej. Na stronie internetowej Kampinoskiego Parku Krajobrazowego (www.kampinoski-pn.gov.pl)zamieszczono propozycje szlaków dogodnych do uprawiania turystyki narciarskiej. Spośród wymienionych rekomendujemy:

1. Główny Szlak Puszczy Kampinoskiej: Dziekanów Leśny- Brochów. Sugerujemy wędrówkę odcinkiem zachodnim ( szlak czerwony) od parkingu we wsi Tułowice Osada Puszczańska do Famułek Królewskich i z powrotem ( ok. 12 km).

2. " Szlak przez Białe Góry Śladowskie". Tułowice- Piaski( ok. 10 km szlakiem zielonym). Trasa bardzo ciekawa pod względem krajobrazowym. W czasie wycieczki wyobrazić sobie można, że jest się w górach!

3. Północny Szlak Leśny: Śladów- Janówek. Sugerujemy wędrówkę szlakiem niebieskim od wsi Śladów do Piasków Królewskich ( ok. 11 km).

4. Południowy Szlak Leśny. Sugerujemy odcinek szlaku zielonego z Żelazowej Woli do Famułek Brochowskich ( ok. 13 km). Trasa o dużej atrakcyjności przyrodniczej i kulturowej ( możliwość zwiedzenia dworu Fryderyka Chopina). W końcowej części wędrówki atrakcyjny wydmowy krajobraz.

5. Palmirski Szlak Łącznikowy. Sugerujemy przejście szlakiem niebieskim z parkingu w Truskawiu do Pociechy, dalej przejść w kierunku zachodnim szlakiem zielonym aż do wydm. Następnie można zjechać z powrotem do miejsca startu  szlakiem czarnym. ( dł ok.  8 km).

Oferta

Wynajmujemy narty śladowe, zapewniamy transport sprzętu na początek wędrówki i odbiór na końcu trasy.

Koszt wynajmu nart wraz z kijkami wynosi 25 zł (dzień) + transport (cena transportu uzależniona od liczby wynajmowanych nart  i długości trwania wędrówki - tanio!!!!).

Istnieje możliwość podwiezienia uczestników z wybranego miejsca ( parkingu, przystanku autobusowego, dworca kolejowego itp.)  na miejsce startu i z powrotem.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty gastronomicznej. Po wędrówce istnieje możliwość zorganizowania dla Państwa pikniku. W trakcie pikniku serwujemy ciepłe dania z ogniska, grilla. ( tanio!!!!).

Dojazd

- samochodem

Z Warszawy należy jechać trasą nr 580 Warszawa- Sochaczew ( przez Leszno)

- autobusem

Do wszystkich miejsc startu wędrówek dojeżdżają autobusy MZA Warszawa oraz PKS.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone - Ekoturyzm 2014;Tworzenie stron WWW - QLT.PL